Блестящо представяне на джудистите ни на държавен личен шампионат

Държавен личен шампионат по джудо за момчета и момичета се проведе на 16 април в „Неврокоп Арена“, град Гоце Делчев. В състезанието участваха 414 момчета и момичета от 48 клуба.

Спортен клуб по самбо и джудо „Раковски“ беше представен от три деца. В кат. 36 кг. Мелиса Халил спечели бронзово отличие. При момчетата Иво Тодоров изгуби битката за бронза, а Владимир Фукаров се класира на 7-мо място.

На следващия ден 17 април се проведе шампионата за юноши и девойки младша възраст. За призовите места спориха и 351 млади джудисти от 47 клуба. Севлиевският клуб участва с 4-ма състезатели при юношите. В кат. 42 кг. Николай Дамянов спечели вице шампионска титла сред 41 представители. Десислав Йончев загуби двубоя за бронзов медал, а Тодор Тодоров и Борис Петров останаха извън първите десет.

От клуба изказват благодарност към г-н Момчил Кънев – управител на „Никипласт-М“, „Идеал Стандарт-Видима“ АД, както и на всички хора, които са съпричастни с дейностите в клуба.