Групата за народни хора „Хопни ми, тропни ми“ бе част от спектакъла „Обичаите на България“


На 23 май 2026 г. зала 1 на Националния дворец на културата в София се превърна в сцена на българския дух, традиции и народно творчество по време на грандиозния галаспектакъл „Обичаите на България“. Над 1500 участници от 40 клуба, школи, групи и ансамбли от цялата страна се събраха в едно впечатляващо събитие, посветено на българския фолклор, народните обичаи и силата на традицията. Сред участниците в този мащабен и вълнуващ спектакъл бяха и 20 представители на група за народни хора и танци „Хопни ми, тропни ми“  гр. Севлиево, които имаха честта да бъдат част от истински празник на българската култура и единение. От клуба изказват своята искрена благодарност към г-н Христо Димитров, към Асоциацията на хореографите в България и към всички организатори, и участници, допринесли за магията на този незабравим спектакъл.

Сцената на НДК събра хиляди сърца, обединени от любовта към българския фолклор. За нашите участници това беше преживяване, изпълнено с гордост, вдъхновение и силни емоции – истински взрив от чувства, който ще остане завинаги в сърцата им. „Обичаите на България“ не беше просто концерт, а живо доказателство, че българските традиции продължават да ни свързват, да ни дават сила и да ни напомнят кои сме.

Група за народни хора и танци „Хопни ми, тропни ми“ – гр. Севлиево

Сподели: