
През изминалия уикенд (24-25.01.2026), плувен комплекс „Спартак“ в София беше домакин на III международен турнир по плуване „Дамини Мастърс“. Спортното събитие, организирано от СК „Дамини Ветерани“, събра 249 мастъри плувци от 38 клуба на 10 държави. Целта на турнира е да насърчава хората в средна и напреднала възраст да поддържат активния си начин на живот, прекрачващи границите на състезателното плуване.
Петър Стойчев – световен шампион по плувен маратон приветства плувците, а г-жа Здравка Йорданова – Председател на БМФ откри състезанието.

Отборът на „Викинг 2008 – Севлиево“ беше блестящо представен от Павлина Станчева и Боян Ботев. С отлични резултати състезателите на севлиевския клуб заслужено спечелиха 8 медала. В група VI (50-54 г.) стартира Павлина, която се изкачи два пъти на почетната стълбичка, след като финишира с трето време в дисциплините 400 м. св. стил и 100 м. бруст.
Боян Ботев спечели 6 златни медала в дисциплините 50 и 100 м. гръб, 50 бътерфлай, 200 съчетано, а на 50 и 100 м. св. стил към златните отличия направи и 2 нови национални рекорда в група IX (65-69 г.).
94 годишния русенец Тодор Керчев заслужено получи най-много аплодисменти при получаването на наградата за най-възрастен участник в турнира.
Ветераните на СК „ Викинг 2008 – Севлиево“ внесоха оптимистично настроение на подрастващите плувци от клуба за успешно представяне в предстоящите състезания от спортния календар.
Състезателният дух и ентусиазъм на всички направиха събитието един незабравим празник.