Каратистите спечелиха призови отличия от национално първенство

Състезателите на клуба по карате шинкиокушин се завърнаха с медали от Националното първенство за деца до 10, 12 и 14 години, което се проведе в Пловдив.

Константин Матев спечели златен медал в категория 30 кг. при най-малките състезатели, до 10 г. При 12-годишните шампиони станаха Ангел Антонов в категория 38 кг., Александра Златанова в категория 43 кг. и Мариян Савов в категория 49 кг. Сребърният медал взе Севдалин Савов в категория до 59 кг, в групата до 14 г. Състезателят бе ощетен от съдиите и въпреки тоталното си надмощие над съперника, остана втори, коментира представянето на каратиста треньорът му сенсей Тихомир Тотев.

За участието на състезателите от севлиевския карате клуб помогнаха „Омон Секюрити“, „Глобъл лес“, „Хамбергер“, „Пламико“, „Лидер Електро Груп“.