Севлиевци са сред най-добрите водни спасители в страната

Водните ни спасители от Спортен клуб „Викинг 2008-Севлиево“ Йоанна Станчева, Теодора Георгиева и Боян Ботев се завърнаха с медали от третия национален турнир по водно спасяване „Ичко войвода“ и заслужено се наредиха сред най-добрите в страната.

Надпреварата се проведе този уикенд в Благоевград с участието на 155 състезатели от 15 отбора.

Тримата севлиевци взеха участие в трите индивидуални дисциплини, включени в състезателната програма – хвърляне на спасително въже на 12.5 метра, извличане на манекен 50 м., и 100 м. спасяване със спасителен буй и плавници.

Отлично се представиха Йоанна Станчева (16 год.)  и на Теодора Георгиева (16 год.) във възрастова група „Юноши и девойки старша възраст“ – 15-17 год. Теодора спечели златен медал, а Йоанна заслужи сребърното отличие в дисциплината 50 м. извличане на манекен. И двете ни състезателки постигнаха най-добри лични времена. В комплексното класиране от трибоя Йоанна и Теодора се качиха на почетната стълбичка. Йоанна се окичи със сребърен медал, а Теодора взе бронзовото отличие.

Успешно се представи и Боян Ботев (58 год.) във възрастова група  40+ . Той спечели сребърен медал в дисциплината 100 м. спасяване със спасителен буй и плавници, а в комплексното класиране заслужи бронзовото отличие.