11 медала за севлиевските джудисти от турнира „Шун джудо куп“

Този уикенд се проведе международният турнир „Шун джудо куп“ в град Самоков. В надпреварата премериха сили 458 състезатели от 34 клуба от 5 страни. Турнирът премина по специални правила за деца, утвърдени в повечето страни от западна Европа, в присъствието на 5-ма съдии от Холандия. Специален гост бе Шунсуке Сакума – един от основателите на „Шун джудо клуб“ в София, който пристигна специално за турнира от Япония.

Спортен клуб по самбо и джудо „Раковски“ беше представен от 17 деца през двата състезателни дни.

В категория 22 кг. при момичетата Мелиса Халил спечели златен медал. При момчетата в категория 24 кг. Николай Дамянов спечели шампионската титла, а в категория 30 кг. Красен Генов остана 7-мо място.

По-късно излязоха да се борят възраст 2004-2005-2006 г. Преслава Данева спечели сребърен медал в категория 63 кг., Елина Генова зае трето място в категория 44 кг. При момчетата Радислав Симеонов спечели бронзов медал – кат. 38 кг., Цанко Станев – кат. 34 кг. и Марко Марев – кат. 42 кг. загубиха финалите за бронзови отличия, а Христо Илиев остана седми.

На следващия ден на татамито излязоха родените 2011-2012 г. В категория 21 кг. нашият представител тежащ само 18 кг. Матвей Ивах след провеждане на изключително зрелищни схватки спечели сребърен медал. Иво Ковачев се състезава в категория 27 кг., но загуби борбата за бронзовото отличие въпреки отличната си игра.

При родените 2007-2008 г. Илхан Халил стана шампион в своята категория 34 кг., Мартин Петров спечели сребърен медал в категория 38 кг. , като загуби единствено на финала от представителя на Холандия и то със съдийско решение, след равна среща в редовното време. В категория 30 кг. и двамата наши състезатели Александър Станев и Недялко Недялков спечелиха бронзови отличия. Тихомир Елков спечели трето место в категория 34 кг., а Владимир Стоилов остана на седмо място.

Състезанието се проведе при изключително добра организация, като децата които достигнаха до финалните схватки бяха извеждани на татамито като на Европейско или Световно първенство с музикален съпровод и съдийски апарат.

„Получи се един много добър турнир с приятна атмосфера, празник за децата и техните близки. Всички участващи получиха подаръци от организаторите“, споделиха от клуба и благодариха на родителите за осигурената възможност за участие в това престижно състезание, както и на хората, които помагат  – „Дженерали застраховане“ АД  и  г-н Момчил Кънев – управител на „Никипласт-М“.

На снимките участниците от първия и втория ден, както и най-малкия участник Матвей Ивах.