
Националният музей на образованието ще публикува и споделя ресурси в Националната електронна библиотека https://e-learn.mon.bg/, създадена от Министерството на образованието и науката, за да улеснят, обогатят и разнообразят процеса на учене и преподаване, който се провежда дистанционно в дигитална среда.
Част от музейните ресурси, подходящи за часовете по История, Роден край, Човекът и обществото, Български език и литература, География, ще бъдат качени до края на седмицата – късометражни филми, мултимедийни помагала и презентации, примерни уроци, дигитализирани изложби, виртуална музейна разходка.
В процес на електронна подготовка са работни листи, примерни уроци с материали от музейния фонд. Ще бъдат споделени връзки с дигиталния музеен архив на движими културни ценности и музейно-образователни ресурси от дейността на Национален център „Музейно училище“.
Идеята за подпомагане на педагозите в образователния процес и разширяване на връзката музей-училище, включително в дигитална среда, не е нова за НМО. Националният музей на образованието и Регионално управление на образованието – Габрово реално започнаха да работят за създаване на национална база от ресурси в помощ на музейно-педагогическата практика преди 2 години със стартирането на Център „Музейно училище“ и уеб платформа https://nmo-shkolo.com/.
Музеят е затворен за посетители.
Още по темата:
- Как да си свършим работата с институциите без да ги посещаваме
- Агенцията по заетостта организира фотоконкурс „Трудът през фотообектива”
- Първото XCO-състезание ще се проведе на мотополигона в Горна Росица
- Теодор Николов представя в Севлиево “Мисията на българския народ”
- Гласувайте за най-красивата коледна елха